Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

 

Jednotlivé lamely, alebo ak chcete dosky, z ktorých sa skladá podlaha môžu mať rôzny formát. Väčšinou sa ten istý formát v jednej miestnosti opakuje, aj keď to nemusí byť pravidlo. Najrozšírenejší formát je cca. 1290 x 198 mm a mnohí výrobcovia ho označujú tiež CLASSIC, ako klasický formát. 
Výrobcovia podláh dnes ponúkajú aj alternatívy ku klasickým formátom. Jednou z nich sú aj veľkoformátové podlahové lamely, ktoré sa považujú za trend budúcnosti. Sú to extra široké a dlhé lamely.
Široké lamely tiež znamenajú menej švov medzi lamelami, a tým menej prerušení prirodzených línií v miestnosti. Takáto podlaha vdýchne vášmu domovu luxus. Váš interiér získa mimoriadne priestranný vzhľad a podčiarkne veľkorysý priestorový efekt.
Montáž veľkoformátových podláh je nákladnejšia ako v prípade iných typov podláh, pretože proces pokládky vyžaduje viac zručností a odborných znalostí.
Pre každú izbu existuje ideálna veľkosť lamely. Veľkoformátové lamely by ste mali prenechať väčším miestnostiam, kde ukážu skutočnú hodnotu interiéru. Čiže ak máte otvorenú chodbu alebo veľký obytný priestor, potom je mimoriadne dlhá a mimoriadne široká lamela nevyhnutnosťou.
Ak sú však dlhšie a širšie lamely položené v malej miestnosti, či úzkej chodbe pokazia vašu ilúziu objemu. Podlaha bude vyzerať nedokončene. V úzkych miestnostiach preto odporúčame užší formát, ktorý je ideálny pre malé a nepravidelne tvarované priestory.
Taktiež farba, či dekor podlahy môže opticky ovplyvniť miestnosť. Tmavé a teplé farby robia miestnosť menšou, ale útulnejšou. Treba si uvedomiť, že formát podlahy neovplyvňuje len výsledný dizajn podlahy, ale mnoho ďalších aspektov – výrobnú náročnosť, balenie, montážnu náročnosť a v neposlednej rade cenu podlahy.

 

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>