Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Lepšia než kedykoľvek predtým

Príjemný zvuk, krásny dizajn a dlhodobá kvalita. Poznáte skvelé vlastnosti a široký výber, ktoré ponúkajú naše laminátové podlahy? Vďaka najnovším technológiám a procesu výroby vám môžeme prinášať tie najlepšie vlastnosti, ktoré vám nielen skrášlia vaše bývanie, ale aj odstránia všetky vaše obavy.

Pri zvažovaní možností laminátových podláh vyniká Parador svojou výnimočnou kvalitou a inovatívnymi vlastnosťami. Jedným z hlavných dôvodov, prečo si vybrať práve laminátovú podlahu od Parador-u, je ale jej pôsobivá odolnosť voči vode. Ktorú sme ešte vylepšili. Táto vlastnosť zaručuje, že podlaha zostane odolná a spoľahlivá aj v priestoroch náchylných na pôsobenie vlhkosti. Ideálna je preto do miestností ako kuchyne alebo kúpeľne.

Vodeodolné a vodotesné laminátové podlahy – aký je rozdiel?

Pridanou výhodou laminátovej podlahy odolnej voči vode oproti štandardnej laminátovej podlahe je samozrejme vylepšená nosná doska, odolná voči vode. Vodeodolná verzia laminátovej podlahy je vhodná do kuchyne a kúpeľne. Na tomto mieste je dobré vysvetliť, aký je rozdiel medzi vodoodolnosťou a vodotesnosťou.

Vodeodolné podlahy majú schopnosť odolať vode a vlhkosti. Avšak len do určitej miery – napríklad krátke vystavenie pôsobeniu vody, ako sú odstrekujúce kvapky z umývadla alebo rozliata tekutina na krátku dobru. Takáto podlaha je ideálna pre priestory s miernym rizikom vzniku vody. 

Vodotesné podlahy sú stopercentne vodeodolné. Nemusíte sa báť poškodenia ani v prípade dlhodobého pôsobenia vody na podlahe. Dôvodom je, že vodotesné podlahy nie sú na nosnej vrstve z prírodného materiálu, naopak, často ide o kompozity s nosnou doskou SPC. Tieto vodotesné podlahy sú vhodné pre miesta so zvýšeným rizikom vlhkosti. 

Ak už si vyberáte konkrétnu podlahu, zvážte vašu potrebu – chcete vodotesnú alebo vodeodolnú podlahu? Druhá menovaná vám totiž, pri určitej opatrnosti, môže úplne dokonale stačiť. A získate výhody odolnosti laminátovej podlahy.

Mohlo by vás zaujímať: 7 tipov, ako udržať laminátové podlahy PARADOR dlhé roky krásnymi.

Vodeodolné laminátové podlahy PARADOR 

Spoznajte kolekcie laminátových podláh vďaka ktorým sa váš domov premení na spoľahlivé miesto. V laminátových podlahách nájdete k dispozícii rôzne kolekcie podláh, ktoré sa odlišujú svojou vodeodolnou funkciou – konkrétne dĺžkou času, počas ktorého vedia odolať pôsobeniu odstreknutej vody.

Kolekcie odolné voči vode do 24 h

 

BASIC 400 a BASIC 600

laminátové podlahy vodeodolné do 24 hodín

 

 

 

 

Kolekcie odolné voči vode do 48 h

 

 

TRENDTIME 1,5,6 a CLASSIC 1050

laminátové podlahy vodeodolné do 48 hodín

 

 

 

 

Kolekcie odolné voči vode do 100 h

 

 

HYDRON 600

laminátové podlahy vodeodolné do 100 hodín

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>