Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Podlahy na báze dreva značky EGGER sú známe svojím odolným povrchom proti oderu a škvrnám. Ľahko sa udržiavajú čisté, pretože prach a bežné nečistoty sa z ich povrchu odstraňujú jednoducho zametaním, vysávaním a utieraním vlhkým mopom. Niekedy sa však stane, že sa podlaha zašpiní inými, odolnejšími druhmi látok. Práve vtedy nám môže napadnúť otázka, ako podlahu vyčistiť efektívne, ale bez poškodenia jej povrchu.

 

Rôzne druhy znečistenia na povrchu podláh EGGER si vyžadujú aj rôzne spôsoby čistenia. Vo všeobecnosti platí, že škvrny od látok, ako je čaj, káva, víno atď., sa musia odstrániť okamžite, pretože dlhšia doba expozície zvyšuje námahu pri čistení podláh. V závislosti na type znečistenia a type použitého čističa je potrebné pre úspešný a uspokojivý výsledok čistenia vziať do úvahy tiež použitie studenej alebo teplej vody a to podľa údajov z návodu na použitie od výrobcu konkrétneho čistiaceho prostriedku. Väčšina komerčne dostupných podlahových a univerzálnych čističov, rovnako ako organické čističe (napr. na báze octu) sú optimalizované pre studenú vodu a svoju plnú účinnosť rozvinú práve v studenej vode, pretože veľká časť čistiacich a dezinfekčných prostriedkov sa v kombinácii s teplou vodou veľmi rýchlo odparuje. K odstráneniu mastných nečistôt by mala byť použitá teplá voda. Baktérie a choroboplodné zárodky sa tiež lepšie odstraňujú teplou vodou.

Výrobca podláh EGGER odporúča nasledujúce spôsoby čistenia rôznych druhov znečistení, ktoré sa môžu vyskytnúť pri používaní podláh EGGER. Odporúča sa vždy začať s najmiernejšou metódou a krátkymi časmi expozície.

Druh znečistenia: Prach, špina, mastnota, olej, zmes prachu a tuku, káva, čaj, ovocné šťavy, sladké tekutiny, otlačky prstov a chodidiel, guma, krv, moč

Základné čistenie odporúčané výrobcom:

Nečistoty odstráňte čistou handrou a teplou vodou. Potom vyčistené miesta neutralizujte ešte raz čistou vodou, aby ste predišli šmuhám. Následne povrch vytrite do sucha savou handrou z mikrovlákna.

Doporučenie:

Pre efektívne čistenie podláh použite systémový čistič podláh EGGER Clean it! Ide o univerzálny čistiaci prostriedok vhodný na laminátové, korkové aj kompozitné podlahy. Podlahu nielen vyčistí, ale zároveň má aj antistatický účinok. Vďaka špeciálnemu zloženiu chráni hrany a nezanecháva na podlahe žiadne šmuhy. Pravidelným používaním zostanú vaše podlahy dlho pekné.

 

Čistiaci prostriedok EGGER Clean It!

 

Druh znečistenia: Vodou riediteľné farby, moridlá, emulzné farby a disperzie lepidiel (PVAC)

Základné čistenie odporúčané výrobcom:

Ľahké a čerstvé bodové znečistenie odstráňte mäkkými, vlhkými papierovými obrúskami. Potom povrch povytierajte do sucha. Staršie znečistenie (s dlhšou dobou pôsobenia) odstráňte čistou handrou a teplou vodou. Potom neutralizujte čistou vodou, aby ste predišli šmuhám. Následne povrch vytrite do sucha savou handrou z mikrovlákna.

Doporučenie:

Na čistenie použite systémový čistič podláh EGGER Clean it! a v prípade potreby čistenie dokončite organickým rozpúšťadlom, napríklad acetónom, metylalkoholom, čistiacim benzínom alebo odstraňovačom laku na nechty.

Druh znečistenia: Syntetické laky, farby a lepidlá (zvyšky lakov a pod.)

Základné čistenie odporúčané výrobcom:

Znečistenie ihneď odstráňte vodou alebo organickým rozpúšťadlom. Potom neutralizujte čistou vodou, aby ste predišli šmuhám. Následne povrch vytrite do sucha savou handrou z mikrovlákna.

Doporučenie:

Na čistenie môžu byť použité organické rozpúšťadla, napr. acetón, technický benzín, benzín alebo odlakovač na nechty. Zvyšky farieb po zaschnutí odstráňte mechanicky pomocou plastovej stierky.

Druh znečistenia: Silikóny, tesniace hmoty

Základné čistenie odporúčané výrobcom:

Nečistoty zotrite do sucha a v prípade potreby použite odstraňovač silikónu. Potom neutralizujte podlahu čistou vodou, aby ste predišli šmuhám. Následne povrch vytrite do sucha savou handrou z mikrovlákna.

 

    Ochranné opatrenia pri používaní podláh EGGER v kaderníckych salónoch a kozmetických štúdiách

Pri pokládke a používaní podláh EGGER Laminát a EGGER Design GreenTec v kaderníckych salónoch, kozmetických štúdiách alebo v priestoroch s podobným využitím je potrebné brať na vedomie, že plochy pod kaderníckymi kreslami a okolo nich musia byť pokryté vhodnou a dostatočne dimenzovanou ochrannou rohožou, pretože farby na vlasy a iné farbiace látky môžu viesť k nezvratnému zafarbeniu a zmenám povrchu podlahy v závislosti na ich koncentrácii, prísadách a dobe pôsobenia. Pokiaľ by sa aj napriek tomu farby na vlasy, bieliace prostriedky alebo iné farbiace prípravky dostali do kontaktu s povrchom podlahy, musia sa okamžite bez zvyšku odstrániť a zasiahnuté miesto je nutné rýchlo vytrieť vlhkou handrou.

V prípade použitia podlahy EGGER Design GreenTec je dodatočne doporučené výrobcom (tj. priamo po pokládke) aplikovať ochranný prípravok „Dr. Schutz PU-Anticolor“.

Pokiaľ si nie ste istý pri používaní chemikálií, farieb na vlasy, bieliacich činidiel a iných farbiacich látok, je potrebné previesť test citlivosti na vzorke (resp. zvyšku) podlahovej dosky. Odporúčame prečítať si tiež návod na použitie v príbalovom letáku príslušného produktu.

 

 

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>