Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

V článku sa dozviete:

 • aké vlastnosti ponúkajú laminátové podlahy EGGER
 • ktoré rôzne dekory máte na výber
 • kam sa hodia vodeodolné lamináty Aqua+
 • ako navodzujú synchronizované póry autentický pocit dreva vizuálne aj na dotyk
Laminát ako materiál prešiel technologickým vývojom, a podlahy s ním. Dnes predstavujú cenovo dostupné alternatívy k dreveným či kompozitným podlahám.

S každou inováciou sa posúvame vpred a rovnako tak aj naše produkty. Laminátová podlaha EGGER, ktorú poznáte ešte z čias začiatku, je už dávno iným druhom podlahy. Prešla výraznými zmenami a vďaka nim pôsobí ako skutočné drevo. Je odolná, šetrná k životnému prostrediu a vhodná pre zdravý domov.

Rozmanitosť autentických dekorov dreva a kameňa si poradí s každou špecifickou požiadavkou pri navrhovaní interiéru. Dozrel čas zbaviť sa starých predsudkov ohľadom tohto typu podláh.

Možno si ešte pamätáte na laminátové podlahy na konci 80. rokov, kedy zahájili svoj triumfálny príchod do slovenských domácností. A odvtedy sa stále mnoho ľudí drží „starých“ predsudkov – „laminátové podlahy sú lacné, menej kvalitné, rýchlo sa opotrebovávajú a krútia.“

Ale už dávno to nie je podlaha z 90. rokov, podlaha inštalovaná v prvom byte, kam ste sa nasťahovali. Od počiatočnej generácie produktov ubehli roky a laminát sa ako produkt technologicky vyvinul. S ním sa zmenili aj samotné laminátové podlahy.

„ EGGER UŽ NIE JE AKO PREDTÝM! “

Preto nastal čas odvrátiť sa od predsudkov smerom k výhodám. Rovnako, ako sa menia naše potreby a túžby v živote, menia sa aj produkty. K lepšiemu, a aby uspokojili stále rastúce požiadavky a kritériá nás zákazníkov.

Laminát dneška je iným druhom podláh, aký ste poznali kedysi. S atraktívnym pomerom ceny a výkonu, vysokou vhodnosťou pre zdravý domov, vynikajúcou uhlíkovou stopou či autentickými prírodnými dekormi a skvelými praktickými vlastnosťami, sa teší veľkej obľube. Podľa štatistiky asociácie európskych výrobcov laminátových podlách bol predaj tohto typu v roku 2021 najvyšší za posledných 11 rokov.

Klasika bola dovedená k dokonalosti.

Pre zdravú klímu v interiéri

Ak máte lepšie izolovaný byt, dom či kanceláriu, ľahko sa môže stať, že u vás nedochádza k takej výmene kyslíku, ako by malo. Vtedy treba myslieť aj na zdravú klímu v interiéri a najmä ak máte doma alergikov, deti či domácich miláčikov.

Kolekcia Home má nízku uhlíkovú stopu, až z 86 percent je vyrobená vďaka materiálom z obnoviteľných zdrojov a vyše polovicu materiálu tvoria zbytky piliarskej výroby. Kúpou tejto značky doprajete komfort nielen sebe, ale aj životnému prostrediu.

Chcete seba a svojich najbližších lepšie chrániť? Siahnite po podlahe EGGER Laminát. Neobsahuje zmäkčovadlá a spĺňa najvyššie medzinárodné emisné normy – od Blue Angel cez A+ a M1 až po ekoznačku EU. Navyše potešíte aj susedov znížením hluku, ale o tom si povieme až ďalej v článku.

Ako skutočné drevo. Len všestrannejší

Pokiaľ máte radi drevo a drevené motívy, laminátové podlahy s dekorom dreva sú skvelou a cenovo dostupnou alternatívou. Vyzerá a pôsobí na dotyk ako skutočné drevo: Pokiaľ ide o vzhľad a dojem, podlahy EGGER laminát nie sú horšie ako „originál“.

Vďaka rozmanitosti dekorov ponúka dokonca podstatne väčší výber a splní každé individuálne prianie interiérového designu: od trendového vzhľadu masívneho dreva po škandinávsku ľahkosť a štýlovú eleganciu – kolekcia EGGER Home má dokonalý design pre každú miestnosť a návrh interiéru.

S prírodnými motívmi je k dispozícii podlaha v dekoroch drevo, kameň a tiež kreatívny vzhľad v širokej škále prevedenia. Kreatívne vzory podlahy sú pre odvážnejších zákazníkov, ktorí chcú nevšednosť preniesť aj priamo do svojho obydlia. Od hrúbky 7 mm do 12 mm, s obvodovým skosením alebo bez neho. Máte naozaj možnosti na výber, podľa vlastných preferencií.

Od kartáčovaných štruktúr cez špeciálny efekt dlažby s dekormi kameňa až po matné povrchy v štýle olejovaných, drevených podláh, majú všetky dekory podláh dokonale zladený povrch. Verná reprodukcia navodzujúca autentický dojem: EGGER povrchy so synchronizovanými pórmi tvoria vizuálne aj na dotyk pocit skutočného dreva.

Pre dojem, ktorý miestnosť vytvára, je dôležitá voľba správneho formátu podlahovej dosky. Miestnosti, pýšiace sa svojou veľkosťou, je vhodné zvýrazniť dlhými, širokými podlahovými doskami – podlaha formátu Long, Large alebo Kingsize.

Kým malé miestnosti sa zdajú byť väčšie naopak s krátkymi doskami vo formáte Classic. S formátmi vám radi pomôžeme na našom chate alebo v predajniach našich partnerov.

Laminátové podlahy vyrobené pre dlhú životnosť

Nech už sa na podlahe stane čokoľvek, odolné laminátové podlahy z rady EGGER Laminát sú vyrobené pre dlhú životnosť bez akýchkoľvek komplikácii. Sú odolné voči škvrnám, proti poškriabaniu a nárazu.

Majú protišmykové a antibakteriálne vlastnosti a jednoducho sa čistia aj pri zaschnutých škvrnách. Nemusíte sa báť ani toho, že by časom podlaha vybledla, či inak stratila farbu. Rovnako je podlaha vhodná na podlahové kúrenie a s vhodnou podložkou nie je ani hlučná.

Flexibilný inštalačný systém CLIC it! sa veľmi jednoducho používa. Inštalácia podlahy prebieha ako plávajúca po jednotlivých prvkoch, jedna rada po druhej, alebo pomocou dorazovej dosky.

Vodeodolná podlaha Laminát Aqua+ je ideálna do kúpeľní, kuchýň, chodieb a predsiení, ako aj do komerčných priestorov s frekventovaným čistením.

To všetko pri vynikajúcom pomere ceny a výkonu. Kvalitu podláh EGGER Laminát cítite na každom kroku.

Harmónia od začiatku až do konca – sortiment výrobkov a príslušenstva EGGER

Pri pokládke podlahy je samozrejme najdôležitejšia podlaha. Najlepší výsledok však dosiahnete so správnym príslušenstvom, a preto EGGER ponúka pre tieto účely optimálne zladené produkty. Podložky k podlahe EGGER zaručujú nielen ideálnu tlakovú stabilitu.

Oceníte tiež vysokú úroveň izolácie kročajového hluku i celkové zníženie ostatných zvukov. Je možné ich používať aj pri podlahovom kúrení a sú vhodné pre vlhké miestnosti.

Podlahové lišty v zladenom dekore alebo v bielej farbe dopĺňajú celkový vzhľad podlahy. Dá sa tak kombinovať atraktívny vzhľad s maximálnou funkčnosťou a dlhou životnosťou. Vysoko kvalitné výrobky na čistenie zaručia, že podlahy budú aj po rokoch stále žiariť ako nové.

Ak sa chcete o lamináte a laminátových podlahách dozvedieť viac alebo potrebujete poradiť, sme vám k dispozícii v ktorejkoľvek predajni v rámci partnerskej siete. Profesionálny tím vám poradí, ako vybrať podlahu na mieru podľa vašej potreby.

Fakty o laminátových podlahách EGGER:

 • Vyrobené pre dlhú životnosť: jednoducho sa čistia, sú praktické, odolné proti poškriabaniu a nárazom, antibakteriálne
 • Získajte viac, zaplaťte menej: atraktívny pomer ceny a výkonu
 • Dýchajte zľahka: pre zdravú klímu v interiéri bez použitia zmäkčovadiel
 • Zaručené zdravé bývanie: spĺňajú najvyššie štandardy
 • Dlhodobo krásny vzhľad: podlaha nevybledne a nezmení farbu
 • Mimoriadne ľahká pokládka vďaka patentovanému zaklapavaciemu systému Clic It!
 • So správnou podložkou nie je podlaha hlučná
 • V prevedení Aqua+ je odolná voči vode až 72 hodín
 • Pôsobí na zmysly: vyzerá a pôsobí na dotyk ako skutočné drevo
 • Splní každé vaše prianie pri navrhovaní interiérov: autentické a prirodzene krásne dekory dreva a kameňa
 • Dostupný kompletný sortiment príslušenstva EGGER pre dokonalú funkčnosť podlahy: vysokokvalitné podložky, soklové lišty, HDF profily, čistiace prostriedky
 • Univerzálna: vhodná pre obytné aj komerčné priestory (dostupná v 3 triedach odolnosti 31 až 33)
 • Vhodná na podlahové vykurovanie vďaka nízkemu tepelnému odporu
function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>