Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Lepená vinylová podlaha značky RIGID LVT  je podlahou novej generácie. Vyznačuje sa stabilitou, odolnosťou a jednoduchou údržbou. Vďaka svojej kvalite, vzhľadu a ľahkosti pokládky sa stáva skutočným favoritom medzi vinylovými podlahami. Je dostupná v 16 dekoroch, ktoré imitujú vzhľad dreva a dlažby.

Vinylová podlaha RIGID LVT je heterogénna podlahová krytina vo forme paluboviek. Je vyrobená 100% z polyvinylchloridu s PUR povrchovou úpravou. Jednotlivé podlahové vinylové dielce sú zložené z 3 vrstiev. Vďaka tomu má podlaha požadované vlastnosti, ako sú odolnosť, stabilita a schopnosť tlmiť hluk. Pri chôdzi pôsobí podlaha veľmi príjemne a je tichá. Podlahy RIGID LVT s nášľapnou vrstvou 0,3 mm majú triedu záťaže 23/31. Sú vhodné pre obytné domáce priestory so silným zaťažením ( napr. obývačky, pracovne, kuchyne, chodby), ako aj pre komerčne priestory s miernym zaťažením.

Hlavné benefity:

Extrémne odolná

Táto podlaha má schopnosť odolávať rôznym druhom opotrebovania, nárazom, chemikáliám a opakovanému zaťažovaniu v každodennom živote.

Nízka montážna výška

Pred inštaláciou tejto podlahy nie je nutné robiť významné stavebné úpravy, aby sa nová podlaha vošla do priestoru. Táto vlastnosť je dôležitá najmä pri rekonštrukciách alebo v prípade obmedzeného priestoru.

Vhodná na podlahové vykurovanie

Podlaha je schopná prenášať teplo z podlahového vykurovania do miestnosti efektívne. To znamená, že nie je príliš izolačná, čo by bránilo prenosu tepla. Vďaka malej hrúbke, len 2 mm veľmi dobre vedie teplo. Tepelný odpor tejto podlahy je 0,015 (m2*k) / W. Stáva sa tak ideálnou voľbou pre pokládku na podlahové vykurovanie.

Príjemne teplá na dotyk

Poskytuje pocit pohodlia a tepla pri dotyku a chôdzi.

Jednoduchá starostlivosť

Podlaha sa ľahko udržiava čistá bez potreby používania zložitých čistiacich prostriedkov alebo špeciálnych postupov.

Bez obsahu ftalátov

Vinylová podlaha RIGID LVT sa vyrába bez pridania ftalátových plastifikátorov. Ftaláty sú chemické látky, ktoré boli tradične používané k mäkčeniu plastov a výrobkov z plastov, vrátane podlahových krytín.

Inštalácia lepených vinylových dielcov

Vinylová podlaha nesmie byť kladená na staré podlahoviny. Pred pokládkou podlahy je potrebné prečítať si návod na pokládku a skontrolovať kvalitu povrchovej vrstvy podkladu. Lepené vinylové podlahy si vyžadujú pre pokládku úplne rovný podklad. Podklad musí zároveň spĺňať základné požiadavky na pevnosť, tuhosť, vlhkosť podkladovej vrstvy a rovinnosť plochy. Musí byť súdržný, bez oddeľujúcich sa častí, bez nečistôt a mastnoty. Na lepenie vinylových dielcov sa doporučuje disperzné lepidlo určené pre lepenie dizajnových dielcov a LVT dielcov.

Používanie a údržba

  • Vinylovú podlahu je nutné chrániť pred priamym slnečným svetlom, aby teplota povrchu nepresiahla 28 °C. Maximálne povolené rozpätie je 18-27°C.
  • Pre zachytenie hrubých nečistôt je dobré pri vstupe na tieto podlahy umiestniť rohožky, alebo čistiace zóny.
  • Je potrebné pravidelné (denné) odstraňovanie hrubých nečistôt a prachu vysávaním alebo utieraním suchým mopom.
  • Pri vlhkom čistení sa odporúča použiť navlhčený mop s čo najmenším množstvom vody.
  • Odolné nečistoty je možné odstrániť zotretím podlahy prípravkom k tomu určeným ( napr. BONA Clean R50).
  • Pod kolieskové stoličky je potrebné umiestniť polykarbonátovú podložku.

 

Návod na montáž RIGID LVT technický list RIGID LVT

technický list RIGID LVT

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>