Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Trendy v oblasti podláh prichádzajú a odchádzajú. Držať s nimi krok nie je len o štýle, ale aj o maximalizácii potenciálu vášho obytného priestoru. V roku 2024 je podlahový priemysel svedkom fascinujúceho vývoja, ktorý spája tradičnú estetiku s inovatívnym dizajnom a trvalo udržateľnými postupmi. V centre záujmu stoja možnosti podláh, ktoré nielen zlepšia vizuálnu príťažlivosť obytných priestorov, ale uprednostnia aj funkčnosť a ekologické povedomie. Postupne tak dochádza k výraznému posunu smerom k materiálom a štýlom, ktoré ponúkajú praktické aj estetické výhody.

Nadčasové drevené podlahy a podlahy vo vzhľade dreva v prírodných odtieňoch

V roku 2024 smerujú trendy v dizajne podláh k preferencii prírodného vzhľadu dreva. V popredí záujmu sú stále dubové podlahy v prirodzených svetlých a decentných odtieňoch, ktoré ponúkajú neutrálny základ pre rôzne estetické prvky – od minimalistických až po tradičné. Do interiéru vnášajú pocit vzdušnosti, tepla a čaro prírody.

                                                                                   

Drevená podlaha BOEN Dub Animoso

Tento trend sa pravdepodobne v tomto roku rozšíri aj o tmavšie farebné schémy, pričom hlboké a tmavšie tóny, ako je orech a tmavý dub, sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Tmavšie odtiene poskytujú pocit sofistikovanosti a elegancie. Dodávajú miestnostiam punc kvality a pôsobia luxusným dojmom.

                                                                                         

Drevená podlaha BOEN Walnut am. Adagio

Drevené podlahy sú nadčasové a vždy v trende. Ak však uprednostňujete iný typ podlahovej krytiny, nebojte sa zvoliť si realisticky vyzerajúcu laminátovú, SPC alebo vinylovú podlahu. Vďaka pokročilej technológii výroby vierohodne napodobňujú estetiku skutočného dreva na pohľad aj na dotyk. Sú odolné, cenovo dostupné a jednoducho sa udržiavajú.

Prijatie prirodzenej krásy dreva

V tomto roku sa trendy v podlahách tiahnu ešte viac smerom k autentickosti a organickému pocitu. Do popredia sa tak dostáva drevo, ktoré ukazuje svoje prirodzené vlastnosti a ponúka nefalšovaný vzhľad. To znamená menej lesku a viac matných povrchov, zvýraznenie textúry a prirodzených prvkov ako sú hrče, trhliny a štruktúra dreva. Dôraz sa kladie na vytvorenie hĺbky a hmatových zážitkov na podlahe. Dochádza k odklonu od drevín s intenzívnou úpravou k tým, ktoré sú surovejšie a nedotknuté, čo odráža skutočnú eleganciu prírody.

                                                                                                     

 

Stredobodom záujmu sú udržateľné materiály

Ďalším významným aspektom podlahových trendov v tomto roku je rastúci dôraz na udržateľnosť. Medzi spotrebiteľmi naďalej dominuje potreba nakupovať produkty, ktoré sú šetrné k našej planéte. Čoraz viac nás priťahujú materiály, ktoré minimalizujú uhlíkovú stopu. Preto je udržateľnosť na prvom mieste aj u popredných výrobcov podláh. Ekologické zdroje, ako drevo z trvalo obnoviteľného lesného hospodárstva alebo recyklované drevo, sú čoraz viac žiadané.

Estetická príťažlivosť širokých podlahových dosiek

Trend širokých podlahových dosiek bude dominovať aj v roku 2024. Interiérom dodávajú pocit sviežosti a otvorenosti. Znížený počet spojov vytvára čistejší a súdržnejší povrch podlahy. Drevené podlahy v širších formátoch modernizujú priestor a zároveň si zachovávajú klasický nádych. Ak uprednostňujete cenovo výhodnejšiu a všestrannejšiu možnosť, potom laminátové alebo kompozitné podlahy vo vzhľade dreva budú skvelou voľbou. Okrem autentického vzhľadu a povrchovej štruktúry sa vyznačujú odolnosťou a jednoduchou údržbou. Mnohí výrobcovia ich ponúkajú aj v širších formátoch, vďaka čomu budú miestnosti vyzerať priestrannejšie a modernejšie.

 

Široké podlahové dosky môžu byť integrované do rôznych štýlov interiéru- od rustikálnych a tradičných až po elegantné a moderné.

Vzory Herringbone a Chevron

Vzory herringbone a chevron sú trendom, ktorý vidíme rok čo rok, vďaka čomu sa do tejto podlahy oplatí investovať. Sú nadčasové a do interiéru vnášajú charakter, prvok luxusu a elegancie. Ponúkajú spôsob, ako vniesť vizuálny záujem a vnímanú textúru do priestoru bez použitia výrazných farieb alebo dekorácií. Samé o sebe sú dizajnovým kúskom. V kombinácií so súčasnými materiálmi a farebnými schémami pôsobia veľmi moderne. Tieto vzory možno zakomponovať do vášho domova s rôznymi typmi podláh- či už sa rozhodnete pre drevenú, vinylovú, kompozitnú alebo laminátovú podlahu.

                                                                                             

Laminátová podlaha Dub Rillington svetlý EPL011

Rozdiel medzi týmito vzormi spočíva v tom, že pri vzore herringbone je lamela na krátkych stranách rezaná pod uhlom 90 stupňov a pri vzore chevron sú lamely na krátkej strane najčastejšie rezané pod uhlom 45 stupňov.

                                                                                     

Drevená podlaha BOEN Dub Baltic biely

 

Podlahy v rustikálnom štýle

Ak chcete svojmu domovu dodať očarujúci nádych, zvážte použitie podláh s opotrebovaným vzhľadom v rustikálnom štýle. Tento trend v posledných rokoch získava na popularite. Tieto podlahy sa často vyznačujú bohatými farebnými tónmi a prírodnými textúrami, ktoré prinesú teplo a útulnosť takmer každej miestnosti. Dobre fungujú v tradičných aj moderných interiéroch. Skombinujte ich s neutrálnymi farbami a prírodnými materiálmi a vytvorte teplý a príjemný priestor.

 

Drevená podlaha BOEN Dub Alamo

 

Podlahy z prírodného kameňa

Podlahy z prírodného kameňa sú obľúbenou a nadčasovou voľbou v moderných interiéroch.  Kompozitné, LVT, SPC a laminátové podlahy v kamenných dekoroch dokážu autenticky napodobniť vzhľad mramoru, žuly, bridlice a pod.. Sú praktické, odolné a hodia sa pre akýkoľvek štýl dizajnu, či už v súkromnom alebo komerčnom priestore.

Vodeodolná laminátová podlaha EGGER Kameň Santino svetlý EPL126

Retro Terazzo sa vracia

Terazzo sa vracia do sveta dizajnu. Je to kompozitný materiál, ktorý je najčastejšie vyrobený z úlomkov mramoru, kremeňa, žuly, skla alebo iných materiálov zasadených do betónu. Používa sa po stáročia, ale v posledných rokoch sa pretvára modernými spôsobmi. Nadčasový pocit z terazza, ktoré čerpá inšpiráciu z minulosti, uchváti jednotlivcov, ktorí hľadajú kreatívnu slobodu v interiérovom dizajne.

Laminátová podlaha EGGER Triestino Terrazzo sivé EPL207

 

V roku 2024 je dosiahnutie terazzo štýlu rýchle a jednoduché aj vďaka dostupnosti kompozitných, SPC, LVT a laminátových podláh v tomto dekore. Okrem autentického vzhľadu ponúkajú tieto typy podláh aj nenáročnú údržbu a zároveň sú nákladovo efektívnou alternatívou k tradičnému terazzu.

Trendy podláh v roku 2024 sú o vytváraní priestorov, ktoré sú príjemné a zároveň v súlade s požiadavkami moderného životného štýlu. Podlaha môže byť základom aj výrazom v našich domovoch, spája tradíciu s inováciami a vytvára priestory, ktoré sú jedinečné.

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>