Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Drevo bolo vždy obľúbené ako podlahová krytina, pretože prirodzenosť tohto materiálu je jednoducho bezkonkurenčná. Drevo je vždy originál a nie imitácia – čo je možné vidieť a cítiť na každom kroku. A keďže každý strom rastie inak, každá drevená podlaha je jedinečná a s pribúdajúcim vekom sa stáva krajšou. Drevená podlaha má mnoho výhod aj pre vnútornú klímu, pretože drevo je prirodzene antibakteriálne, antistatické, hygienické. Preto je obzvlášť vhodné pre tých, ktorí trpia alergiami. Drevo je vďaka svojim hygroskopickým vlastnostiam schopné odoberať alebo pridávať vlhkosť z alebo do okolitého vzduchu, čím zlepšuje klímu v miestnosti.

 

Zoznam výhod, ktoré ponúkajú drevené podlahy, je dlhý a v posledných rokoch sa vďaka množstvu noviniek značne rozšíril. Inovatívne povrchy a množstvo formátov podlahových dosiek dnes umožňujú použitie drevenej podlahy v širšom spektre prostredí, ako napríklad pri renováciách, v komerčných budovách s vysokou návštevnosťou alebo v miestnostiach, v ktorých sa bežne používali iné podlahové krytiny, napr. v kuchyniach a kúpeľniach. Podlahy z tvrdého dreva sú ideálne pre každého, kto kladie dôraz na prirodzenosť, zdravie a štýlové prostredie.

 

Žiadna iná podlaha nie je taká všestranná ako drevo

Napriek všetkým výhodám podláh z tvrdého dreva rozhoduje o výbere nakoniec vkus zákazníkov. Žiadna iná podlaha neponúka toľko dizajnových možností ako drevo. Rôzne formáty podlahových dosiek, v rôznych farebných prevedeniach umožňujú prispôsobiť atmosféru každej miestnosti. Povrch podláh je možné opracovať a vykefovať ručne a drevenú podlahu položiť do vzorov (napr. herringbone, chevron). Veľkorysé široké formáty dosiek tiež robia drevené podlahy zaujímavými pre mimoriadne kvalitné architektonické projekty.

                                                                                                                         

 

Okrem toho sú podlahy z tvrdého dreva jedinou podlahou, pre ktorú si môžete vybrať rôzne povrchové úpravy, ako sú prírodné olejové alebo lakové nátery s rôznymi úrovňami lesku. A ak za sebou každodenný život zanechá príliš veľa stôp, podlahu možno zrenovovať, opraviť a dokonca „nanovo navrhnúť“. Vďaka tomu je podlaha z tvrdého dreva podlahou, ktorá si zachováva svoju hodnotu a môže sa dokonca preniesť na ďalšiu generáciu.

 

Aby drevená podlaha dlho vydržala, je potrebná správna starostlivosť. Je to oveľa menej komplikované, ako si mnohí z nás myslia. Stačí mať na pamäti niekoľko bodov, aby ste si užili radosť z vašej podlahy veľa rokov. Podlahy z tvrdého dreva by sa mali utierať iba vlhkou handrou a všetky rozliate tekutiny je nutné rýchlo odstrániť. Príležitostne je potrebné použiť na podlahy vhodný prípravok na ošetrovanie. Tým sa povrch osvieži a dodá mu to nový lesk. Prírodné materiály starnú dôstojne a časom získavajú krásnu patinu.

Prečo sú drevené podlahy BOEN tak cenné

 • Ako prírodný produkt je každá drevená podlaha jedinečná a odráža všetky aspekty stromu.
 • Z hľadiska dizajnu je dobrá drevená podlaha nadčasovou klasikou, ktorá ponúka niekoľko dizajnových možností s rôznymi formátmi, vzormi, povrchovými úpravami a štruktúrou.
 • Drevené podlahy je možné renovovať. Dokonca aj po niekoľkých desaťročiach používania v existujúcej nehnuteľnosti sa dajú prebrúsiť a získajú tak nový lesk.
 • Kvalitná drevená podlaha zachováva a zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti pre budúce generácie.
 • Drevené podlahy sa dajú opraviť a vydržia desiatky rokov, ak sa o ne dobre staráte.
 • Drevo je svojou povahou tiež antibakteriálne a antistatické. Prach sa dá ľahko odstrániť. Vďaka tomu sú podlahy z tvrdého dreva vhodné pre tých, ktorí trpia alergiami.
 • Drevené podlahy pomáhajú regulovať vnútornú klímu, poskytujú prirodzené teplo a harmonické životné prostredie.
 • Prírodné, vysokokvalitné podlahy z tvrdého dreva sú bez látok a emisií, ktoré sú škodlivé pre zdravie.
 • Drevené podlahy sú šetrné k životnému prostrediu a udržateľné.
 • Vyrábajú sa z obnoviteľných surovín a po skončení životnosti sú premenené napr. na bioenergiu.
 • Drevo je prirodzeným zásobníkom CO2 a naďalej ukladá CO2 aj po premene na podlahy z tvrdého dreva.

BOEN neustále hľadá metódy na spracovanie surovín čo najšetrnejším a najudržateľnejším spôsobom. V súčasnosti viac ako 95 % všetkých surovín používaných pri výrobe pochádza z lesov v Európe, ktoré majú rozsiahle programy opätovného zalesňovania a buď patria do schém certifikácie lesníctva, ako napr. FSC™ alebo pracujú na certifikácii. Všetky suroviny používané pri výrobe pochádzajú z lesných oblastí, ktoré sú správne obhospodarované s vysokým stupňom regenerácie. Cieľom je zabezpečiť, aby všetky suroviny boli certifikované. Spoločnosť investuje do udržateľnej výroby a garantuje kontrolovaný a certifikovaný dodávateľský reťazec. BOEN ponúka produkty, ktoré rešpektujú životné prostredie a ľudské blaho. Lepidlá a povrchové úpravy, ktoré sú používané pri výrobe podláh, neprodukujú žiadne nebezpečné a škodlivé látky.

Viacvrstvové drevené podlahy BOEN poskytujú značné úspory zdrojov v porovnaní s masívnymi drevenými podlahami. Použitie tvrdého dreva je obmedzené na nášľapnú vrstvu. Tri pätiny parkiet BOEN tvorí smrekové a borovicové drevo.

 

Prezrite si ponuku drevených podláh BOEN »

 

 

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>