Zavrieť

Žiadne produkty v košíku.

Obrázok tohto článku

Podlaha robí dojem. Nie je divu, keďže ide o prvú vec, ktorá upriami našu pozornosť pri vstupe do akejkoľvek miestnosti. Podlahou vieme zmeniť takmer všetko. Ale zároveň aj pokaziť!

Výber podlahy je naozaj dôležitý krok, ktorý je treba premyslieť, inak sa môže stať, že neskôr už voľbu nebudeme vedieť zmeniť. Preto venujte dobrú pozornosť tomu, ako vybrať podlahu vyhovujúcu vašim potrebám.

Na výber máte z nepreberného množstva dekorov, druhov a typov. A naozaj nie je jednoduché si vybrať za pár minút tú správnu. Výber podlahy môže byť až frustrujúci, ak neviete, na čo hľadieť a kde si dať pozor. Mať predstavu o type podlahy, ktorá sa hodí k vášmu interiéru, je niekedy hotové majstrovské dielo. Práve preto sme pre vás pripravili sprievodcu najčastejšími chybami pri výbere podláh.

S nimi sa stretávame pri našich zákazníkoch. Patria medzi ne myšlienky na lacnejší variant podlahy, ktorý sa nemusí hodiť k vašim potrebám ani do priestoru. Ušetrenie na podlahe nemusí nutne znamenať nákup lacných a neštandardizovaných podlahových krytín.

Práve naopak, ušetriť na podlahe znamená získanie adekvátnej kvality produktu, ktorú potrebujete, za prijateľnú cenu. Okrem toho existuje rada ďalších nákladných chýb pri výbere podláh. Tie môžu v dlhodobom horizonte vaše úspory vyčerpať. Pozrime sa na tie najčastejšie, ktoré vám ušetria nie len financie, ale aj nervy.

 

NIE JE PODLAHA AKO PODLAHA.

Podlaha ovplyvňuje celkovú atmosféru domova, a preto by ste jej mali obzvlášť venovať dostatok pozornosti. Pred kúpou podlahy určite zvážte tieto faktory, neunáhlite sa a rozhodnutie si nechajte takpovediac uležať v hlave. Ak vám to čas dovoľuje, preštudujte si o každom druhu podláh a poraďte sa s odborníkmi. Vo veľkých obchodných sieťach síce môžete mať podlahu o pár eur lacnejšie, no ak absentuje poradenstvo, máte zarobené na oveľa drahší problém. Poďme na to!

 

1. chyba pri výbere podlahy – vyzerá dobre, ale nesedí do štýlu zariadenia

Veľký pozor. Luxusné podlahy si zamiluje každý, ale určite pasuje do vášho štýlu? Do štýlu vašej domácnosti? Tu sa musíte zastaviť a starostlivo zvážiť vhodnosť danej podlahy, či už z estetického, ako aj z funkčného hľadiska.

Keď už si vyberáte podlahu, ktorá je pekná a ste presvedčený, že sa vám dokonalo hodí do konceptu, uistite sa, že je vhodná aj pre účel miestnosti. Vzhľad nie je totiž všetko.

Ak je daný priestor hlavným dejiskom, treba vyberať materiál, ktorý sa len tak ľahko nepoškodí – tomu zodpovedá napríklad záťažová trieda. Pred rozhodnutím si vizualizujte využitie každej miestnosti počas dlhého časového obdobia. Vyhnete sa tak budúcim starostiam.

 

 

2. chyba pri výbere podlahy – neberiete do úvahy vystavenie podlahy vode a vlhkosti

Definovanie si účelu miestnosti má veľký význam, ak sa chcete vyhnúť činnostiam typu renovácia podláh dvakrát po sebe. Pred výberom dekoru podlahy si zadefinujte, v ktorých miestnostiach bude najväčší styk s vlhkosťou a vodou.

Rovnako tak aj frekvenciu užívania miestností. Aby ste vedeli, aký typ podláh zvažovať do daných miestností. Aká podlaha sa hodí do kuchyne? Takmer určite sa bude líšiť od potrieb, ktoré si vyžaduje chodba alebo detská izba.

Ak sa napríklad rozhodnete pre tvrdé drevo, musíte vynechať miestnosti, kde na podlahe niekedy zostáva voda. Príkladom je okrem spomínanej kuchyne aj kúpeľňa. Voda dokáže krásnej drevenej podlahe poriadne uškodiť. Vtedy skôr voľte podlahu s dekorom dreva a vodeodolnou funkciou, populárne sú vodeodolné vinylové podlahy.

Pri miestnostiach, kde sa zdržiavate najčastejšie, je potrebné zvoliť kvalitnejší materiál, aby ste predišli predčasnému opotrebovaniu. Hovoríme o obývačke, kde je odporúčanie našich predajcov siahnuť skôr po kompozitnej alebo laminátovej podlahe.

 

 

3. chyba pri výbere podlahy – zvolíte nevhodný alebo lacnejší materiál

Podlahy v akcii – tým začína cesta nemalej časti zákazníkov za novou podlahou. Je úplne v poriadku myslieť na spôsob, ako znížiť náklady pri kúpe podlahy. Uspokojiť sa s lacnejšími neštandardnými podlahovými krytinami nemusí byť vždy automaticky cesta k zníženiu nákladov.

Stačí si totiž uvedomiť, že kvalitnejšie a dobre položené podlahy vám vedia vydržať dlhšie. Pri nákupe podláh preto neraz platí pravidlo „lacné je z dlhodobého hľadiska drahé“. Netreba sa automaticky zadlžovať, ale skôr viac hľadať a vybrať si dobrú kvalitu za priemernú cenu.

Radšej ušetrite viac peňazí vopred na inštaláciu kvalitných podláh, než aby ste museli v blízkej budúcnosti investovať do ich prerábania. Pokládka kvalitných podlahových materiálov vám nielen ušetrí migrénu, ale aj zlepší návratnosť do vašej nehnuteľnosti. Kvalitu oceníte časom.

Do týchto odporúčaní musíme zahrnúť aj výber materiálu. Sú určité miestnosti, ktoré potrebujú špecifický materiál, či už odolný voči vode, poškrabaniu, ale aj tlaku, ktorý vyvíja nábytok. Nechajte si od školeného profesionála poradiť potrebnú hrúbku materiálu. A platí to obojsmerne – niekedy nepotrebujete v niektorých miestnostiach tak hrubú podlahu, čo vám vo finále môže usporiť peniaze na iné investície.

 

4. chyba pri výbere podlahy – nevidíte, ako bude podlaha vyzerať v budúcnosti

Podlahy sú zvyčajne namáhané, čo znamená, že akúkoľvek podlahu si vyberiete, nebude vždy vyzerať rovnako. Starostlivo treba zvážiť, akou premenou materiál v priebehu rokov prejde. A čo môžete urobiť pre to, aby ste čo najviac udržali jeho dobrý vzhľad. Ak si myslíte, že by ste mohli mať nejaké problémy, vyberte si radšej typ podlahy odolnejší pre vaše konkrétne potreby. Skúste napríklad kompozitnú podlahu SPC, ktorá ma odolnejší povrch. V budúcnosti si za túto voľbu poďakujete.

 

5. chyba pri výbere podlahy – nemyslíte na deti a svojich domácich maznáčikov

Vybrať podlahy, ktoré deti nepoškrabú tak ľahko, je rozhodne dobrá motivácia pre duševnú pohodu. Alebo ak ste majiteľom domáceho zvieratka, typicky psíka alebo mačky, berte do úvahy, že materiál použitý na podlahových krytinách musí byť odolnejší vo všetkých miestnostiach, kde sa zvieratká pohybujú. 

To platí aj o ratolestiach – dávať drahú drevenú podlahu bez ochranného laku je síce dizajnové, no zakrátko sa môže tento typ podlahy stať svedectvom o najrôznejších detských hrách a nápadoch.

Škrabancov je ťažké sa zbaviť, ak vôbec. V tomto prípade preto radíme opäť vyberať podlahu z odolných materiálov. Vyskúšajte namiesto dreva zvoliť laminátovú podlahu, ktorá má povrch odolný proti poškrabaniu alebo vodeodolnú kompozitnú podlahu do miestností, kde môže dôjsť k styku s vodou.

Správny výber podlahy nie je hračka. Treba si na to vyhradiť dostatok času, aby ste sa v možnostiach vyznali. Pri kúpe podlahy nezabudnite zvážiť celkový vzhľad miestnosti, štýl a funkčnosť. Nevyberajte podlahu len kvôli tomu, že je krásna. Vždy musíte pozerať na ňu ako celok s priestorom, aby pasovala do vášho konceptu a štýlu. Vo väčších rozmeroch podlaha môže vyzerať inak, ako na vzorke. A ak potrebujete opticky zväčšiť či zosvetliť menší priestor, tak si prečítajte akú podlahu zvoliť do malých a veľkých priestorov, aby ste tak dosiahli maximálny výsledok.

K vášmu rozhodovaniu sú pripravení pomôcť aj naši profesionáli, či už telefonicky alebo osobne v niektorej z predajní PARADOR po celom Slovensku. Pri objednaní podlahy od nás máte na výber aj dodatočnú službu pokládky podlahy. Ušetríte tak čas a máte istotu, že kvalitne položená podlaha vás bude sprevádzať dlho. Tie predajne neprepájaj s linkom. . 

function add_custom_label_link_with_tooltip() { ?>